All for Joomla All for Webmasters
معرفی کتاب (فصلنامه شماره 12)

معرفی کتاب

sanad saziسنـدسـازی و سـنـدسـوزی

تهیه و تنظیم : سید محمد فقیه امامی

مرکز پخش : دارالصادق اصفهان

سندسازی و سند سوزی موضوع سخنرانی علامه فقیه حضرت آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی می باشد که به مناسبـت عیـد غدیر 1430 در اصفهـان ایراد گردیده و اکنون به صورت نوشتاری به چـاپ رسیده است . کتابی است حاوی نکاتی دقیق ، بکر، ارزشـمند و افشـاگرانه از تحرکات پنهان دشمنان تشیع و مکتب حقه جعفری که مطالعه ی آن را به تمامی اقشار شیعه در هر رتبه و مقام که باشند سفارش می کـنیم .

در این کتاب ابتدا در مـورد خلیفة الله و خـلیفة النـاس و تفاوتـهـای آن بحث شده آنگاه به اسباب استیلای باطل پرداخته و سند سازی و سند سوزی را از مهمترین این اسباب معرفی نموده است و برای نمونه به مسئله غدیر، آیه تطهیر، آیه ولایت، زیارت عاشورا، زیارت ناحیه مقدسه، احراق بیت اشاره شده که دشمن برای محو کردن اینها به جعل کردن اسناد به نفع خود و از بین بردن اسناد مخالف خود پرداخته است .

 

maad2بحثی پـیرامون مسـأله ای از معـاد

گرد آورنده: استاد مهدی مروارید

ناشر: انتشارات ولایت

کنکاش دقیق در یک مسأله اعتقادی احیاناً یک پژوهشگر آگاه را به بررسی آراء مختلف پیرامون آن مسأله وا می دارد.


واضح است که اگر این نظریات مختلف از ناحیه چند تن از اهل فن در برابر یکدیگر مطرح گشته و رنگ مناظره به خود گیرد برای یک دانش پژوه ارزش بیشتری خواهد داشت.آیا معادی که در حکمت متعالیه مطرح است همان معادی است که در قرآن بیان می شود یا غیر آن؟

این نوشتار که حاوی یک سلسله از مناظرات بین دو تن از فضلای قم و مشهد (استاد سیدان و استاد جوادی آملی) در این زمینه می باشد در حقیقت جوابی از این مسأله است و تحلیلی صحیح از مفاد قرآنی را به یک پژوهشگر حق جو می دهد.

 


falatoriفـلاطـوری

نویسنده : سید عباس رفیعی پور

ناشر : انتشارات دلیل ما

پروفسور عبدالجواد فلاطـوری متفکر جامـع و کم نظیری است که در شناخت فلسفه و عرفان مقـام و رتبه ی بسیار بلندی را حایز گردید، شخصیتی اینچنین با این گستردگی علوم و دانش، هنگامی که می گوید ((دین و فلسفه باید از هم تفکیک شود)) یا ((دوری ما از قرآن اسفبار است)) جای تأمل بسیار و تحول فکری در صاحب نظران دارد.

نظرهای او در این کتاب درباره ی فلسفه و اهمیت منحصر به فرد تعالیم قرآنی و معارف هدایتگر وحیانی، دارای اهمیت بسیار است که حق طلبان را برای آگاهی از این حقایق به مطالعه ی این کتاب دعوت می نماییم.

 

samaسـمـاع ، عـرفـان و مـولـوی

نویسنده : سید محمد علی مدرسی (طباطبایی)

ناشر: انتشارات انصاریان

سماع، عرفان و مولوی ، سه محور اصلی در این نوشتار است. مثلثی که تلاش می شود رابطه (مثبت یا منفیِ) اضلاعِ آن با یکدیگر آشکار گردد.

برخی از این سه موضوع آشنا و برخی ناآشنا است. مطالعه ی این کتاب به حق جویان و حق طلبان پیشنهاد می شود تا با واقعیت هایـی که در تصوف و اندیشه های مولوی هست آشنا شوند.

 

khanghahدر خانـقاه بیـدخت چـه می گـذرد؟

نویسنده : محمد مدنی (ناشرالاسلام گُنابادی)

ناشر: مرکز انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی

مطالعه این کتاب – که دیدگاه جدیدی برای شناخت تصوف عموماً و فرقه نعمت اللهی خصوصاً می باشد- برای علاقمندان به این موضوع مفیـد و راهگشا است.

خواندن 255 دفعه
Top