All for Joomla All for Webmasters
سرمقاله (فصلنامه شماره 8)

سرمقاله 

حجة الاسلام حاج شیخ علی معجزاتی


آیا می‌دانید نصاری در میلاد حضرت مسیح (ع) چه می‌کنند و ما در میلاد پیامبرمان چه می‌کنیم؟

بسیاری از ما در سال روز تولد فرزندانمان جشنی هر چند کوچک برگزار می‌کنیم، آیا میلاد رهبران دینی ما که حیات واقعی و سعادت ابدی ما بستگی به آن‌ها دارد، به اندازه‌ی سال روز تولد فرزندانمان، زیبا و شیرین نیست؟!! هفدهم ربیع الاول روز ولادت با سعادت حضرت خاتم الانبیاء (صلی الله علیه وآله و سلم) و نیز میلاد مسعود فرزند دلبندش ششمین ستاره‌ی درخشان آسمان ولایت و امامت - رئیس مذهب حقه‌ی جعفری اثنی عشری ، امام بحق ناطق- حضرت جعفر بن محمد الصادق (ع) می‌باشد، که روز بسیار شریف، با شرافتی مضاعف و یکی از چهار روزی است که در تمام سال به فضیلت روزه ممتاز است.


بیایید عشق و علاقه و ولایت خود به رهبران عزیز و بزرگوارمان را در ایام ولادتشان، اظهار کنیم. بیایید در روز بزرگ هفدهم ربیع الاول شاد باشیم و شادی کنیم و شعائر اسلام و تشیع را زنده نگاه داریم.


با برگزاری مراسم جشن و سرور، عبادات خاص، اهداء هدایا، پوشیدن لباس‌های نو و زیبا، تعلیم، تبلیغ و ترویج معارف آنان، شرکت در مجالس میلادها، شاد کردن کودکان و نوجوانان، صدور پیام‌ها، انجام سخنرانی‌ها، نشر کتاب‌ها و مقالات، اجرای سرودها، انشاد اشعار، عیدی دادن و وقت گذاشتن و امثال آن قدم خود و دیگران را در صراط مستقیم تثبیت کرده، به این انوار مقدسه، نزدیک و نزدیک‌تر شویم.


بحمدالله تعالی تاکنون هشت شماره از مجله‌های نورالصادق منتشر شده و مورد استقبال و استفاده اقشار مختلف تحصیل کرده از حوزه‌ها و دانشگاه‌های سراسر کشور قرار گرفته است. از همه‌ی کسانی که این مجله را می‌خوانند، علما و مراجع تقلید و اساتید حوزه‌ها و دانشگاه‌ها که ما را مورد تحسین و تشویق قرار داده‌اند، و نیز کسانی که در این راه ما را یاری فرمودند، تشکر و سپاسگزاری می‌کنیم، در واقع هر کدامشان به نوعی در تحقق اهداف این مجله، که رساندن و تحکیم و اجرا و توسعه و ابقاء فرهنگ قرآن و عترت است نقش داشته‌اند.


خط مشی ما در همه‌ی فعالیت‌های مجموعه دارالصادق اصفهان و از جمله مجله نورالصادق تقویت و خدمت به مکتب قرآن و عترت و مبارزه با تحریف‌گران و بدعت‌گذاران است. به راستی اگر اسلام چیزی غیر از قرآن و عترت بود، صاحب و آورنده‌ی آن یعنی نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه وآله و سلم ) در حدیث ثقلین (که در نزد شیعه و سنی صحت آن از روز روشن‌تر است)، آن را بیان فرموده بود. در حالی که می‌بینیم آن حضرت اسلام را منحصر کرده به این دو ثقل گران‌بها و لاغیر.


آن‌ها که مرام‌ها و مکتب‌های بشری را در عرض قرآن و عترت قرار می‌دهند به هر صورت و با هر گرایش و اهل هر فرقه و در هر لباس و با هر نام که باشند، به حکم این حدیث متواتر، مسلمان واقعی نیستند.


دارالصادق اصفهان غیر از کتاب خدا و خاندان وحی کسی را به رسمیّت نمی‌شناسد و در مقابل هیچ فرد و هیچ مرام و مسلکی خضوع و انقیاد نداشته و سرسپردگی و خاکساری نمی‌کند. زیرا این است و جز این نیست، که دین خدا منحصر است در همین دو گوهر گران‌بها و دارالصادق همگان را فقط به همین شاهراه هدایت و خوشبختی دعوت می‌کند و دست همه را در این راه می‌فشارد و همه را در حد توان کمک می‌کند.


نه با فلسفه و فلاسفه کاری دارد و نه با عرفان جدای از قرآن و عترت و نه با عارف نمایان و نه با هیچ فرد و هیچ راه دیگری، همه چیز او، قرآن و عترت است و دیگر هیچ.


و خدا را ثنا و شکر می‌کنیم که ما را به وسیله‌ی قرآن و عترت از همه چیز بی‌نیاز کرد. البته جاهلان و گمراهان عارف‌نما و شاگردان بیگانگان و مروجین معارف بشری و کسانی که روش و مذهب و سلسله‌ای اختراع کرده یا به این‌ها گرایش دارند با ما مخالفت کرده و می‌کنند ولی پاسخ ما به همه‌ی این‌ها این است که:


انّــی عـلــی یقیـــن        روحــی فـداً للـدّیـن
من وهب العمر للباری        لیــس مـن الامــوات
و الــذّلـّـة هـیــهات


این شماره، همزمان با این دو میلاد زیبای آسمانی، نور صادق دیگری است که خدمت عزیزان تقدیم می‌شود. آگاهی و حق‌پذیری و تسلیم مطلق در برابر ثقلین را از خداوند متعال برای همگان خواستاریم. همکاری‌ها و تذکرات شما را به دیده‌ی منّت پذیراییم.

خواندن 255 دفعه
Top