فصلنامه نور الصادق

عید غدیر از نظر چند تن از علماء

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در: مجله نورالصادق شماره 6

 

 

عید غدیر از نظر چند تن از علماء

 

  

  حضرت آیت الله تبریزی:

 

  

از آن نظر که ولایت افضل و واجب اعمال است عید غدیر افضل از اعیاد مذهبی دیگر است و باید در بزرگداشت آن اهمیت بیشتر داده شود و اختصاص به ملت خاص ندارد، عید امت اسلام است.

 

 

 

 

 

 حضرت آیت الله صافی گلپایگانی:

 

 

 

عید سعید غدیر بزرگ ترین و مهم ترین عید شیعیان است و شیعیان هم از قدیم الایام آن را تجلیل نموده و می نمایند و هر چه باشکوه تر عید بگیرند بهتر است.

 

 

 

 

حضرت آیت الله سیدان:

 

 

 

آنچه پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله )در غدیر خم ابلاغ نموده اند به تصدیق عامه و خاصه نص بر مولانا بودن حضرت علی (علیه السلام ) بوده است، غدیر خم از دلیل های روشن و صریح است که خلافت بلافضل حضرت امیرمؤمنان علی (علیه السلام ) را اثبات می کند بدین جهت غدیر از بزرگترین اعیاد شیعه می باشد.

  

 

 

مرحوم آیت الله حاج شیخ حسن صافی اصفهانی : 

 

  

شیعیان عیدی مهم تر از عید غدیر ندارند؛ غدیر هسته ی مرکزی موجودیت دین و قرآن کریم است، احترام به غدیر، بزرگداشت غدیر، احترام به قرآن و بزرگداشت دین و تشیع است.

  

 

 

معلم بزرگ اخلاق و اخلاق مجسم حضرت استاد حاج سید علیرضا حیدری

 

 

غدیر در اعیاد و فاطمیه، در وفیات شعار شیعه است باید تمام همت خودمان را صرف زنده نگهداشتن دین و قرآن کنیم، زنده نگهداشتن دین و قرآن هم به زنده نگهداشتن غدیر است، اگر غدیر را داشته باشیم همه چیز داریم و اگر غدیر را از دست بدهیم همه چیز را از دست داده ایم، لذا غدیر از بزرگ ترین اعیاد است.

 

 

 

 

حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی

 

 

غدیر از اعظم اعیاد و شعار بزرگ تشیع و حلقه ی اتصال انسان ها به مبدأ است، غدیر روز نزول عظیم ترین نعمت های الهی برای تمامی موجودات این عالم از انسان و حیوان و نبات و جماد است. غدیر روز مأیوس شدن شیطان از عباد مخلصین است؛ غدیر شاهرگ اصلی موجودیت و حیات جاوید قرآن است. پیام غدیر برای زمان غیبت، تبعیت از فقهاء و مراجع تقلید است و لاغیر، فقهاء حلقه ی اتصال انسان ها با ولایت و غدیر هستند، اگر غیری در کار آمد از پیام غدیر تخطی شده است، چنین کسی حلقه ی اتصال خود با ولایت و در نتیجه با نبوت و توحید را قطع کرده است.

 

خواندن 917 دفعه
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 دی 1395 ساعت 11:17

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید