فصلنامه نور الصادق

معرفي کتاب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در: مجله نورالصادق شماره 10

 

 

معرفي کتاب 

 

 

 

 

* سنخیت ، عینیت یا تباین؟! 

 

 

تألیف آیت الله سید جعفر سیدان 

 

ناشر: مدرسه آیت الله العظمی گلپایگانی (ره) 

 

 

گفت و گویی است بین اندیشمند معاصر حضرت آیت الله سیدانو حجج اسلام آقایان غلامرضا فیاضی و حمید پارسا نیا از اساتیدحوزه ی علمیه ی قم پیرامون عقل و وحی از منظر فلسفه و مکتب تفکیک که در اسفندماه 1383 به دعوت دفتر تبلیغاتحوزه ی علمیه ی قم تشکیل شده بود. 

 

 

 

 

 

* مباحثی پیرامون بهائیت 

 

 

تألیف سید حسن حسینی 

 

ناشر: عطر عترت 

 

 

فرقه ی بهائیت که ابتدا طبق مدارک معتبره ی تاریخی و اقرار بنیانگذاران این فرقه از جانب تراز روس حمایت شدند و سپساز طرف انگلستان و بعد از سوی امریکا تقویت شده و می شوند. آن ها در ابتدا با ادعای بابیت و بعداً به عنوان مهدویت و سپس مرتبه ی نبوت و بالاخره با ادعای ربوبیت به دار فانی انتقال پیدا کردند .... آن چه در این کتاب می خوانید قطره ای است از فریب کاری های این فرقه ی ضاله که کتاب آسمانی  آن ها پر از لاطائلات و خیال بافی های باطل و بیانگر اختلالات فکری نویسنده و کتاب دیگری شطحیات صوفیه را بازگویی می کند و خود گویای ساختگی خود است. 

 

 

 

 

* شبیه عرفان شریک شیطان 

 

نوشته ی سید محمد ضیاء آبادی

 

ناشر: مؤسسه بنیاد خیریه  الزهراء (علیها السلام) 

 

 

 

این کتاب تلفیقی است از چند سخنرانی آیت الله سید محمد ضیاء آبادی پیرامون جلسات جذابی که به نام سیر و سلوک و مراحل تکامل و تقرب الی الله تشکیل می شود. غافل از این که این جلسات دامی بس خطرناک و شیطانی بر سر راه جوانان است. 

 

این کتاب تحت عنوان « شبیه عرفان شریک شیطان» برای آنانی که صادقانه در پی حق و حقیقتند چراغ تابان و روشنگری مطمئن در مسیر معنویت و کمال است. 

 

 

 

 

 

 

 

 * منزلگاه توبه در سیر و سلوک 

 

سلسله مباحث اخلاقی و عرفانی

 

آیت الله حاج شیخ حسن صافی اصفهانی (ره) 

 

ناشر: دارالمودة 

 

 

 

مرحوم آیت الله صافی اصفهانی که خود طعم عرفان راستین را چشیده بود در این کتاب روش سیر و سلوک را که فقط و فقط از منبع زلال قرآن و عترت سرچشمه گرفته و از اندیشه های بیگانگان، فلاسفه و عرفا بی زار بوده و معارف ثقلین را که ( ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابدا) از منزلگاه توبه شروع و به حد کمال می رسد، معرفی می کند. 

 

 

 

 

 

 

 

* داوریهای متضاد درباره ی ابن عربی عربی 

 

تألیف : داوود الهامی 

 

ناشر: انتسارات مکتب اسلام 

 

 

 

تحقیق  گونه ای که خواننده را علاوه بر احوال و مشایخ و آثار و عقاید و افکار او، بر اعتراضاتی هم که متوجه اوست آشنا، و داوری را بر اهل تحقیق آسان می نماید. 

 

 

  

 

 

 

خواندن 602 دفعه
آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 دی 1395 ساعت 09:02
محتوای بیشتر در این بخش: « عرفان دروغین خطبه البیان »

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید