فصلنامه نور الصادق

معرفی کتاب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در: مجله نورالصادق شماره 15-14

 

 

معرفي کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

serat mostaghimنقدي بر کتاب صراط مستقيم :

 

 

 

 

 

 


اين نوشتار، متکفّل نقد و بررسي کتابي است با نام (صراط مستقيم) که در نقد جزوه ي مناظره ي آيت الله سيدان و جوادي آملي و نيز نقد مکتب فقهاي اماميه نوشته شده و در اوراق خود، انتقاداتو ادلّه ي غيـرناهضه به کار بسته است و در حقيقت نام خود را تصديق ننموده است. اميد است با مطالعه ي رساله ي نقدي بر کتاب صراط مستقيم، صراط مستقيم واقعي روشن و تبيين شود و معلوم گردد که مکتب فقهاي اماميه، نور خداست که بيگانگان اراده ي خاموش کردن آن را کرده اند. ((وَ الله مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُون))(1)

 

 

 

 

 

 

 

 

vojood alaalamوجود العالم بعدالعدم:

 

 

 

 

 

 

 


در اين کتاب توسط محقق و مؤلف محترم، پيرامون مسأله ي اساسي فلسفي حدوث و قدم عالم و ذاتيو زماني بودن آن دو، بحث مي شود و مبناي فلسفي حدوث و قدم ذاتي، وحدت وجود و سنخيت و مبحث علّيّت از منظر ادلّه ي قاطعه مورد نقد و بررسي قرار مي گيرد و در پايان حدوث زماني عالم به اثبات مي رسد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 resale da naghd erfanسه رساله در نقد عرفان :

 

 

 

 

 

 

 

نويسنده ي اين کتاب که يکي از دانشمندان مشهور عصر قاجار و از نقدنويسان عرفان و فلسفه ي عرفاني است، با تأليف سه رساله ي عرفاني، انديشه ي خود را درباره ي فلسفه و مباني نظري و عملي عرفان اسلامي بيان مي دارد و در راستاي نقد ديدگاه هاي ابن عربي و ديگر عرفا پيرامون وحدت وجود، ماهيت عقل، تأويلات و مکاشفات و ديگر مفاهيم عرفاني تلاش مي نمايد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

samatفصلنامه معرفتي ـ اعتقادي سمات:

 

 

 

 

 

 

 

عرضه تبيين و دفاع از معارف قرآن و اهل بيت (عليهم السلام)

 

با آثاري از: ميرزا مهدي اصفهاني/ مهدي حسينيان/ مرتضي رضوي/ شهريار زرشناس/ سيدجعفر سيدان/ شيخ حر عاملي/ حسين غفاري/ حسن ميلاني/ شيخ مجتبي قزويني/ مهدي نصيري

 

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------
پي نوشت ها:

1-صف:8

خواندن 353 دفعه
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 15 دی 1395 ساعت 09:50
محتوای بیشتر در این بخش: « با خوانندگان نورالصادق

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید