فصلنامه نور الصادق

سرمقاله-8 فصلنامه نورالصادق

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در: مجله نورالصادق شماره 8

 

سرمقاله

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آيا مي‌ دانيد نصاري در ميلاد حضرت مسيح (علیه السلام) چه مي‌کنند و ما در ميلاد پيامبرمان چه مي‌ کنيم؟

 

 

بسياري از ما در سال روز تولد فرزندانمان جشني هر چند کوچک برگزار مي‌کنيم، آيا ميلاد رهبران ديني ما که حيات واقعي و سعادت ابدي ما، بستگي به آن‌ها دارد، به اندازه‌ي سال روز تولد فرزندانمان، زيبا و شيرين نيست؟!! هفدهم ربيع الاول روز ولادت با سعادت حضرت خاتم الانبياء (صلی الله علیه وآله و سلم) و نيز ميلاد مسعود فرزند دلبندش ششمين ستاره‌ي درخشان آسمان ولايت و امامت - رئيس مذهب حقه‌ي جعفري اثني عشري ، امام بحق ناطق- حضرت جعفر بن محمد الصادق (علیه السلام) مي‌باشد، که روز بسيار شريف، با شرافتي مضاعف و يکي از چهار روزي است که در تمام سال به فضيلت روزه ممتاز است.

 

 

بياييد علاقه و محبت و ولايت خود به رهبران عزيز و بزرگوارمان را در ايام ولادتشان، اظهار کنيم.

 

بياييد در روز بزرگ هفدهم ربيع الاول شاد باشيم و شادي کنيم و شعائر اسلام و تشيع را زنده نگاه داريم.با برگزاري مراسم جشن و سرور، عبادات خاص، اهداء هدايا، پوشيدن لباس‌هاي نو و زيبا، تعليم، تبليغ و ترويج معارف آنان، شرکت در مجالس ميلادها، شاد کردن کودکان و نوجوانان، صدور پيام‌ها، انجام سخنراني‌ها، نشر کتاب‌ها و مقالات، اجراي سرودها، انشاد اشعار، عيدي دادن و وقت گذاشتن و امثال آن قدم خود و ديگران را در صراط مستقيم تثبيت کرده، به اين انوار مقدسه، نزديک و نزديک‌تر شويم.

 

بحمدالله تعالي تاکنون هشت شماره از مجله‌هاي نورالصادق منتشر شده و مورد استقبال و استفاده اقشار مختلف تحصيل کرده از حوزه‌ها و دانشگاه‌هاي سراسر کشور قرار گرفته است.

 

از همه‌ي کساني که اين مجله را مي‌خوانند، علما و مراجع تقليد و اساتيد حوزه‌ها و دانشگاه‌ها که ما را مورد تحسين و تشويق قرار داده‌اند، و نيز کساني که در اين راه ما را ياري فرمودند، تشکر و سپاسگزاري مي‌کنيم، در واقع هر کدامشان به نوعي در تحقق اهداف اين مجله، که رساندن و تحکيم و اجرا و توسعه و ابقاء فرهنگ قرآن و عترت است نقش داشته‌اند.

 

خط مشي ما در همه‌ي فعاليت‌هاي مجموعه دارالصادق اصفهان و از جمله مجله نورالصادق تقويت و خدمت به مکتب قرآن و عترت و مبارزه با تحريف‌گران و بدعت‌گذاران است.

 

به راستي اگر اسلام چيزي غير از قرآن و عترت بود، صاحب و آورنده‌ي آن يعني نبي مکرم اسلام (صلی الله علیه وآله و سلم )در حديث ثقلين (که در نزد شيعه و سني صحت آن از روز روشن‌تر است)، آن را بيان فرموده بود. در حالي که مي‌بينيم آن حضرت اسلام را منحصر کرده به اين دو ثقل گران‌بها و لاغير.

 

 

آن‌ها که مرام‌ها و مکتب‌هاي بشري را در عرض قرآن و عترت قرار مي‌دهند به هر صورت و با هر گرايش و اهل هر فرقه و در هر لباس و با هر نام که باشند، به حکم اين حديث متواتر، مسلمان واقعي نيستند.

 

دارالصادق اصفهان غير از کتاب خدا و خاندان وحي کسي را به رسميّت نمي‌شناسد و در مقابل هيچ فرد و هيچ مرام و مسلکي خضوع و انقياد نداشته و سرسپردگي و خاکساري نمي‌کند.

 

زيرا اين است و جز اين نيست، که دين خدا منحصر است در همين دو گوهر گران‌بها و دارالصادق همگان را فقط به همين شاهراهه  هدايت و خوشبختي دعوت مي‌کند و دست همه را در اين راه مي‌فشارد و همه را در حد توان کمک مي‌کند.نه با فلسفه و فلاسفه کاري دارد و نه با عرفان جداي از قرآن و عترت و نه با عارف نمايان و نه با هيچ فرد و هيچ راه ديگري، همه چيز او، قرآن و عترت است و ديگر هيچ.

 

و خدا را ثنا و شکر مي‌کنيم که ما را به وسيله‌ي قرآن و عترت از همه چيز بي‌نياز کرد.البته جاهلان و گمراهان عارف‌نما و شاگردان بيگانگان و مروجين معارف بشري و کساني که روش و مذهب و سلسله‌اي اختراع کرده يا به اين‌ها گرايش دارند با ما مخالفت کرده و مي‌کنند ولي پاسخ ما به همه‌ي اين‌ها اين است که:

 

 

انّــي عـلــــــي يقيـــن                                                 روحــي فـداً للـدّيـن  

من وهب العمر للباري                                                ليــس مـن الامــوات

                            و الــذّلـّـة هـيــهات  

 

 


اين شماره، همزمان با اين دو ميلاد زيباي آسماني، نور صادق ديگري است که خدمت عزيزان تقديم مي‌شود.

 

 

آگاهي و حق‌پذيري و تسليم مطلق در برابر ثقلين را از خداوند متعال براي همگان خواستاريم. همکاري‌ها و تذکرات شما را به ديده‌ي منّت پذيراييم.

 

خواندن 687 دفعه
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 09 دی 1395 ساعت 10:25

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید