All for Joomla All for Webmasters

آه و ناله های یک مسلمان از آن سوی آب های خلیج فارس
در نامه ای به آیت الله صافی اصفهانی در مورد عرفان آقای حسن زاده ی آملی

بسم الله الرحمن الرحیم

محضرمحترم و مبارک عالم گرانقدر حضرت آیت الله شیخ علی صافی اصفهانی

سلام علیکم، آنان که در لباس زهد وتقوی خود را عارف الی الله می نامند و کلمه طیبه لااله الا الله را شرم آور می دانندـ باید بعرض برسانم که ـ نماز که استوارترین پایه عمل واعتقاد دردین است و برترین جایگاه تقرب به حضرت باری تعالی می باشد ـ و در آن شهادت به یگانگی حضرت حق را دارد و در آن ذکر اشهدان لا اله الا الله و اشهد ان محمداً عبده و رسوله واجب است و اصلاً لباس تقوی ازجنس لااله الا الله است و این تذکر است برای بیداری وتوجه بشر به اینکه درمحضر خداییم.

با خوانندگان نورالصادق علیه السلام

اشاره:

در پی انتشار اعلامیه ی حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی سرپرست مجموعه ی دارالصادق اصفهان در مخالفت با برگزاری کنگره و ساختن مقبره برای شمس تبریزی که سرمنشأ همه ی انحرافات بخصوص انحرافات مولوی و پیروانش می باشد، تولیت مقبره ی جعلی شمس در شهرستان خوی متنی را در اعتراض به این اعلامیه از طریق ایمیل برای دارالصادق اصفهان ارسال کرد که واحد پژوهشی این مجموعه پاسخی مناسب برای آنها ارسال نمود، نورالصادق این پاسخنامه را با متن کامل ایمیل تولیت مقبره ی جعلی شمس تقدیم خوانندگان عزیز می نماید و قضاوت را به عهده ی وجدانهای بیدار و عقل و خرد و اندیشه می گذارد.

و اما در مورد فلسفه

اولاً: فقهاء عن علم و عن تخصص وارد آن شده اند و نظر داده اند و مباحثش را مطرح کرده اند و پنبه اش را زده اند.

ثانیاً: از شما سؤال می کنم که جناب شیخ که علی الدوام دم از علم و تخصص می زنید و دیگران را تجهیل می کنید، آیا اگر یک فقیهی خواست فتوا بدهد که مثلاً علم سحر حرام است، باید خودش ساحر باشد، یا اگر بخواهد بگوید شطرنج حرام است باید خودش شطرنج باز باشد؟ یا اگر بخواهد بگوید شراب حرام است لانه مسکر باید خودش شراب ساز و متخصص در ساختن شراب باشد یا شراب خوار باشد و مست شده باشد؟ زهی جهل و نادانی.

به هر حال فقیه در مورد موضوعات محل ابتلاء که می خواهد نظر بدهد یا از آیات و روایاتی که در آن باب وارد شده است استفاده می کند مثل علم سحر یا نجوم یا شطرنج و یا اگر نصی هم در آن مورد نباشد تبعات و تالی فاسدهایی که آن موضوع ببار می آورد موجب می شود که در مورد آن، حکم بدهد. لذا یک فقیه برای این که فتوای به حرمت فلسفه یا سحر یا شطرنج بدهد هیچ لزومی ندارد که خودش فیلسوف یا ساحر یا شطرنج باز باشد مانند فتوا به تحریم تنباکو.

با خوانندگان نورالصادق بخش اول

اشاره:

یکی از سرسپردگان معارف ضد وحیانی یونان باستان با مطالعه ی نامه ی آیت الله جعفر سبحانی به فصلنامه ی نورالصادق علیه السلام و تقدیر و تشکر ایشان از نویسندگان این فصلنامه، تاب نیاورده تعادل خود را از دست داد و نامه ای سراسر توهین و ناسزا و سخنان سخیف به مسؤلین نورالصادق و فقهاء و اساطین شیعه منتشر کرد. نورالصادق اصولا به اینگونه سخنان بچه گانه و بدور از ادب و شعور علمی پاسخ نمی دهد لذا به مصداق «وَ عِبادُ الرَّحْمنِ الَّذينَ يَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْناً وَ إِذا خاطَبَهُمُ الْجاهِلُونَ قالُوا سَلاماً» از کنار اباطیل این شخص نیز گذشت اما فاضل گرانمایه جناب آقای دکتر زمانیی پور که از شاگردان آیت الله صافی می باشند پس از چندی که از این مسئله مطلع شدندد پاسخی به نامه ی مذکور نوشتند و در انتشار آن اصرار ورزیدند. نورالصادق برای رعایت ادب و حرمت این استاد بزرگوار پاسخ ایشان را که در دو قسمت تنظیم شده بود تقدیم می کند، که قسمت اول در فصلنامه ی گذشته منتشر شد و اکنون قسمت دوم آن را تقدیم خوانندگان عزیز می نماید.

با خوانندگان نورالصادق علیه السلام

توهین شیخ حسن رمضانی به علما و مراجع تقلید و پاسخ ما (قسمت دوم)

تقسیم مطالب فلسفه

مطالب فلسفه به چهار بخش تقسیم می ‏شود، خوب یاد بگیرید:

1ـ بخشی از آن، مسائل قطعی عقلی است که قطعاً صحیح است. مثلاً همه می‏ دانند دور محال است، تسلسل غلط است، اجتماع نقیضین محال است...، این‏ها همه قطعی است و مورد بحث نیست و ربطی به فلسفه ندارد و هیچ فرقه و طایفه ‏ای حق ندارد اینگونه مسائل را در انحصار خود قرار دهد، این‏ها مربوط است به همه‏ ی ذوی العقول روی زمین. بنابراین مطرح کردن چنین مباحثی بیهوده و کشک و اتلاف وقت است.

با خوانندگان نورالصادق (علیه السلام)

بخشی از نامه ی متفکر بزرگ شیعه حضرت علامه آیت الله حاج شیخ مرتضی رضوی

... بگذار برخی از هم لباسی های من در پی مرید جمع کردن، هر کهانت را کرامت، و هر کفر را توحید، و هر عوام فریبی را دین شناسی و عرفان بنامند؛ دست در دست لندنی های کابالیست و استراسبورگ نشین های کابالیست، و بازو به بازوی صهیونیست های یهودی و صهیونیست های مسیحی و صهیونیست های مسلمان (که امروز کاملاً و عملاً بر علیه شیعه متحد شده اند) به مرید بازی های خود ادامه دهند. و شگفت این که یکی از همین ارسطوئیان و صدرویان ـ که گویا سالانه پنج میلیارد تومان بودجه موسسه ی به ظاهر قرآنی و در واقع کابالیستی اش است ـ می خواهد رساله پخش کند و مرجع شیعه شود. !!!

Top