All for Joomla All for Webmasters
با خوانندگان نورالصادق (فصلنامه شماره 27-28)

با خوانندگان نورالصادق(عليه السلام)

قسمتي از نامه ي متفکر بزرگ شيعه علامه حضرت آيت الله حاج شيخ مرتضي رضوي به فصلنامه ي نورالصادق (عليه السلام)

سردبير محترم فصلنامه ي نورالصادق (عليه السلام)

در اين دنياي وارونه، تمسک به رگه ي مستضعف حق، و نصرت آن (گرچه خيلي اندک باشد) جهاد نيست؟ و در اين ميان کار شما که مبارزه در برابر يک دروغ بس خطرناک است (يعني مبارزه علمي تان با يونانيات و بودائيات که از قديم بوده و ليکن امروز با تقويت و تشويق و ترويج غرب کاباليست و جاســوساني مانند هانري کربن، در صدد مصـادره ي اسلام، تشيع و خون شهدا و انقلاب است) جهاد نيست؟

بلي: بنده امروز (کاري با آينده ندارم) اين فعاليت شما را جهاد مي دانم.

اين طلبه ي کوچک به هر طرف نگاه مي کند تنها عده اي معدود را مي بيند که امروز در اين راه مي کوشند، و ديگران به کارهاي ديگر مشغول هستند که برخي از آن کارها حياتي و بس ضروري است و برخي ديگر تنها مريد بازي و مال جمع کردن است. بنابر اين من ارادتمند همه ي اين اشخاص معدود هستم به ويژه نسبت به حضرت آیت الله آقاي سيّدان و دانشمند محترم جناب آقاي محمد رضا حکيمي و ديگر سروران گرامي.

***


نامه ي آيت الله حاج شيخ امين الله کاظمي به آيت الله صافي در مورد فصلنامه ي نورالصادق(عليه السلام)

 

بسم الله الرحمن الرحيم

محضر مبارک خلف صالح و محبوب و مجاهد نستوه

حضرت آيت الله آقاي حاج شيخ علي صافي اصفهاني دام عزه العالي

بعد از سلام و تحيات به عرض مي رساند که فصلنامه ي وزين و متقن و نوراني نورالصادق به دستم مي رسد و به دقت مطالعه مي کنم، بحق آن را شعاعي از انوار مقدس امام صادق(عليه السلام) يافتم که در اين زمان جاي خالي آن در حوزه هاي علميه و محافل علمي کشور به شدت احساس مي شود.


بسيار مسرور شدم از اين کار خدا پسندانه ي شما، اين موفقيت بزرگ در راه احياء امر اهل بيت(عليهم السلام) را به شما تبريک مي گويم و بدانيد اين اقدام شما جهاد بزرگي است و چنين توفيقي نصيب هر کسي نخواهد شد.

امر به معروف و نهي از منکر يکي از وظايف هر فرد مسلمان است و از ارکان قيام و نهضت تمام انبياء و ائمه(عليهم السلام) بوده که علماي شيعه بالخصوص در اين موضوع از رهبران راستين عملا پيروي نمودند زيرا سکوت در مقابل انحرافات و کجروي ها خيانت بزرگي است به اسلام و مسلمين.

 

امروز مسئله ي صوفي گري بزرگترين مشکل و اعظم انحرافات در جوامع اسلامي است که بي تفاوت بودن در مقابل آن گناهي است بزرگ.

 

در شرح نهج البلاغه خويي جلد 6 گذشته از نقل روايات زيادي در مرام صوفيه و رؤساي آنها همچون سفيان ثوري و ابوهاشم کوفي و حسن بصري و غيره نظرات معلم اول علم کلام شيخ مفيد خواجه نصيرالدين طوسي علامه حلي فاضل مقداد و مقدس اردبيلي شهيد اول و ثاني و سيد نعمت الله جزايري علامه مجلسي اول و دوم و شيخ يوسف بحراني و شيخ حر عاملي اينها که از علما شيعه هستند و حتي از علما اهل سنت، نظرات فخررازي در کتاب اربعين و محدث بخاري در کتاب افاضل الملحدين و دميري در حياة الحيوان و زمخشري در تفسير کشاف ذيل آيه «قل ان كنتم تحبون الله فاتبعوني» همه عقايد صوفيه را تخطئه کردند و طريقه ي آنان را بکلي از اسلام جدا دانسته و همه در اين عقيده اتفاق دارند که صوفيه کفر و الحاد و خرافات و فسق و فجور بسياري وارد اسلام کرده و موجب گمراهي ها شدند و جاي بسيار تعجب است که با اين همه اخبار و نظرات علما و مجتهدين درجه اول اسلام که در هر قرني قوام دين خدا مرهون وجود آنها بوده و هست باز مردم فريب اين فرقه ي ضاله را خورده، از تقليد و پيروي علما دين دست کشيده اند و چشم و گوش بسته به آنها گرويدند تا واصل بحق شوند و به مرحله کشف و شهود برسند! غافل از اينکه:

ذات نايافتـه از هستــي بخـش            کي تواند که شـود هستي بخش

 

براي پي بردن به ماهيت اين فرقه گمراه کافي است رواياتي را که از ائمه(عليهم السلام)وارد شده است ملاحظه کنيم، صاحب وسائل در کتاب اثني عشريه بيش از هزار روايت در مذهب صوفيه نقل کرده است و به سفينه البحار در ماده صوف و عين الحيات مجلسي و حديقة الشيعه مراجعه شود انشاءالله پيروان ولايت به کتب مزبور مراجعه نمايند و صوفيگري از نظر ائمه(عليهم السلام) و علما شيعه از اسلام جداست.

در خاتمه توفيقات روز افزون مجموعه دارالصادق اصفهان در اين جهاد بزرگ و تلاش مقدس را از قادر متعال خواستارم.


ارادتمند خدمتگزار پيروان ولايت امين الله کاظمي


6 رجب 1434
1390/02/27

خواندن 142 دفعه
Top